WSTC 2016/17 Triathlon Series Race 1

Overall Results

November 06, 2016


WSTC Race Results www.wstc.org.au
 

Long Course

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

 

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

Penalty

1

Elizabeth Young

8

33

F

2

14:48.70

2

42:18.10

1

21:08.40

1:18:15.20

 

2

Sarah Park

36

25

F

4

16:44.70

3

42:41.60

2

21:39.20

1:21:05.50

 

3

Bronwyn Morris

92

48

F

5

18:56.70

1

40:38.10

4

26:47.30

1:26:22.10

 

4

Jaclyn Dunham

63

25

F

3

15:24.00

5

47:26.80

5

28:13.40

1:31:04.20

 

5

Tracy Shurey

32

42

F

6

21:33.50

4

44:10.50

3

25:32.00

1:31:16.00

 

6

Amber Karutz

20

36

F

1

07:21.50

6

49:07.10

6

39:38.80

1:36:07.40

10:00

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

 

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

Penalty

1

Chris Munro

46

46

M

4

13:13.90

1

30:13.40

3

19:56.30

1:03:23.60

 

2

Hamish Munro

29

15

M

3

12:26.40

2

32:59.60

1

18:47.30

1:04:13.30

 

3

Jarrod Roberts

95

38

M

7

14:34.90

3

33:42.30

8

21:22.40

1:09:39.60

 

4

Austin Parker

3

49

M

10

15:43.60

4

34:32.30

5

20:10.90

1:10:26.80

 

5

Vincent Sesto

72

38

M

8

14:36.10

7

36:38.50

4

20:10.10

1:11:24.70

 

6

Hunter Dean

40

44

M

5

13:47.00

8

36:52.50

7

21:13.70

1:11:53.20

 

7

Paul Breguet

28

41

M

14

17:57.50

5

34:54.10

2

19:31.60

1:12:23.20

 

8

Jeremy Baker

70

28

M

9

14:56.00

9

37:14.50

14

23:45.90

1:15:56.40

 

9

Nicholas Tripodi

84

27

M

12

16:59.30

10

37:16.20

12

22:46.60

1:17:02.10

 

10

Paul Smith

14

42

M

11

16:49.40

13

38:37.00

10

21:37.40

1:17:03.80

 

11

Stephen Humphreys

18

51

M

18

19:00.10

12

37:49.50

9

21:33.40

1:18:23.00

 

12

Ben Aitken

44

27

M

2

10:04.20

11

37:18.70

21

31:10.00

1:18:32.90

10:00

13

Hayden Kerr

16

36

M

13

17:36.60

14

39:14.10

11

21:57.20

1:18:47.90

 

14

Beau Guest

22

28

M

17

18:26.70

18

40:18.00

6

20:59.20

1:19:43.90

 

15

Steve Bullock

33

52

M

1

09:41.30

17

39:47.50

22

31:21.10

1:20:49.90

10:00

16

Stephen Hanlon

1

54

M

23

22:52.70

6

35:01.50

13

23:26.40

1:21:20.60

 

17

Andrew Downes

52

56

M

6

14:26.00

 

 

23

1:09:13.90

1:23:39.90

 

18

Michael Antonio

81

60

M

16

18:23.10

19

41:19.20

17

24:56.20

1:24:38.50

 

19

Tin Nguyen

19

32

M

15

18:15.30

21

41:56.30

18

24:56.30

1:25:07.90

 

20

Brad Tolson

75

44

M

21

22:05.10

15

39:15.10

15

24:39.30

1:25:59.50

 

21

James Antonio

4

34

M

19

19:32.30

20

41:51.10

16

24:45.40

1:26:08.80

 

22

Brian Curren

65

66

M

22

22:50.00

16

39:42.10

19

26:42.10

1:29:14.20

 

23

Unknown Partic. 30

30

M

20

20:39.40

22

46:53.40

20

30:17.30

1:37:50.10

 

 

Enticer Course

 

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

 

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

Penalty

1

Fiona Icely

31

38

F

2

09:41.50

1

30:27.50

2

18:29.20

58:38.20

 

2

Lynda Johnstone

25

54

F

1

09:21.50

2

37:53.30

1

18:19.80

1:05:34.60

 

3

Judith McGann

80

49

F

3

13:04.60

3

45:45.70

3

19:22.90

1:18:13.20

 

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

 

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

Penalty

1

Bill Harrison

12

16

M

2

06:54.70

1

26:14.60

1

12:27.10

45:36.40

 

2

Jye Burton

87

14

M

1

06:02.20

3

29:04.30

2

14:12.50

49:19.00

 

3

Noel McMahon

57

47

M

3

08:06.40

2

26:55.20

3

14:39.70

49:41.30

 

4

Jack Leach

43

17

M

4

08:10.30

4

31:36.40

4

15:21.80

55:08.50

 

5

Shane Antonio

10

35

M

5

08:47.30

6

36:37.90

6

19:00.10

1:04:25.30

 

6

Romualdo Jr Sanidad

13

44

M

 

 

7

47:21.70

5

17:47.60

1:05:09.30

 

7

Steven Selwood

41

47

M

6

09:18.40

5

35:25.20

7

23:42.00

1:08:25.60

 

 

Dash (12/13yo)

 

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

 

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

Penalty

1

Renee Selwood

47

12

F

1

05:13.30

1

29:28.20

1

12:09.80

46:51.30

 

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

 

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

Penalty

1

Ben Breguet

21

13

M

1

04:52.30

1

16:26.60

1

08:29.50

29:48.40