WSTC 2016/17 Triathlon Series Race 4

Overall Results

February 12, 2017


WSTC Race Results www.wstc.org.au
 

Long Course

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Tameka Day

34

39

F

2

12:40.30

1

36:41.00

3

19:31.60

1:08:52.90

2

Tawni Bryant

87

28

F

3

14:18.50

7

40:35.50

4

20:16.90

1:15:10.90

3

Lara Cann

60

32

F

4

14:43.80

5

39:22.10

5

21:56.20

1:16:02.10

4

Chelsea Morley

73

40

F

10

17:30.70

4

38:45.20

6

22:23.90

1:18:39.80

5

Bronwyn Morris

39

49

F

9

17:20.70

3

38:11.60

9

25:58.00

1:21:30.30

6

Sophie Quilty

83

40

F

11

17:46.30

6

40:10.50

7

23:54.40

1:21:51.20

7

Gracie Daniel

85

33

F

6

16:04.90

8

42:06.30

10

26:08.70

1:24:19.90

8

Sophie Galliker

37

27

F

8

17:08.70

9

43:28.60

8

24:27.10

1:25:04.40

9

Sara Bienas-Taneza

42

29

F

12

22:19.80

10

43:31.00

2

19:28.60

1:25:19.40

10

Jaclyn Dunham

31

26

F

5

14:52.80

12

44:59.20

11

29:15.40

1:29:07.40

11

Amber Karutz

79

36

F

7

16:18.80

11

44:55.20

12

29:31.20

1:30:45.20

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Liam Greenbaum

90

25

M

1

12:14.80

5

33:14.60

3

19:07.80

1:04:37.20

2

Damon Patralakis

91

32

M

2

13:24.10

2

32:48.90

4

19:51.40

1:06:04.40

3

Jarrod Roberts

97

38

M

3

13:29.40

1

32:41.00

7

20:38.20

1:06:48.60

4

Stephen Hanlon

51

54

M

8

14:41.40

3

32:53.20

10

21:50.20

1:09:24.80

5

Andy Featherston

49

47

M

11

15:43.80

8

35:13.00

1

18:56.20

1:09:53.00

6

Matt Ellis

52

45

M

7

14:38.30

6

34:29.60

9

20:56.50

1:10:04.40

7

Graeme Cole

38

63

M

5

13:55.70

4

33:07.90

14

23:32.00

1:10:35.60

8

Cameron Atchinson

65

18

M

10

15:24.60

10

36:02.30

6

20:16.60

1:11:43.50

9

Stephen Humphreys

72

52

M

16

16:48.40

9

35:35.30

5

20:09.60

1:12:33.30

10

Danny Wade

48

51

M

4

13:49.50

14

37:59.10

8

20:45.90

1:12:34.50

11

Brett Terry

36

58

M

6

13:59.90

7

34:45.00

17

23:52.70

1:12:37.60

12

Scott MacKie

69

37

M

9

14:45.60

18

39:37.50

2

18:57.30

1:13:20.40

13

Unknown Partic. 136

136

M

14

16:20.20

11

37:07.30

16

23:49.10

1:17:16.60

14

Richard Meilak

84

47

M

17

17:11.60

13

37:46.40

11

22:23.20

1:17:21.20

15

Murray Walls

74

55

M

15

16:32.50

12

37:13.90

15

23:38.70

1:17:25.10

16

Unknown Partic. 23

23

M

 

 

 

 

21

1:19:08.40

1:19:08.40

17

Unknown Partic. 66

66

M

 

 

 

 

22

1:19:54.40

1:19:54.40

18

Hayden Nash

89

34

M

12

15:45.80

19

41:43.70

12

22:38.30

1:20:07.80

19

Brad Tolson

41

44

M

19

20:16.40

15

39:07.60

13

23:00.50

1:22:24.50

20

Unknown Partic. 28

28

M

 

 

 

 

23

1:23:47.40

1:23:47.40

21

Alan Hutchinson

75

50

M

20

21:18.70

16

39:12.70

18

24:12.10

1:24:43.50

22

Brian Curren

93

66

M

18

20:15.70

17

39:27.80

19

25:06.50

1:24:50.00

23

Dennis Samonte

68

37

M

13

15:54.00

20

47:38.10

20

27:04.70

1:30:36.80

 

Enticer Course

 

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Colette McShane

59

35

F

3

07:12.20

2

27:11.20

3

12:58.10

47:21.50

2

Zoe Hann

86

16

F

2

07:11.20

7

35:12.00

1

11:28.20

53:51.40

3

Louise White

81

43

F

7

08:03.80

3

31:22.30

5

15:20.50

54:46.60

4

Kylie Roberts

96

33

F

4

07:20.20

5

33:53.10

4

14:27.70

55:41.00

5

Tarren Otte

46

32

F

1

06:31.90

2

37:07.60

1

15:50.60

59:30.10

6

Laura Whitfort

33

14

F

6

08:01.70

4

31:47.90

7

20:09.40

59:59.00

7

Renee Lee

88

33

F

5

08:00.30

6

34:37.30

6

17:38.60

1:00:16.20

8

Laurinda Ogden

94

44

F

8

22:32.40

8

49:01.80

8

26:17.90

1:37:52.10

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Declan Dooley

70

14

M

1

05:51.80

2

26:50.60

1

12:02.90

44:45.30

2

Peter Dickinson

99

40

M

5

07:22.00

1

24:55.00

4

13:03.20

45:20.20

3

Blake Pilkingen

57

27

M

3

06:39.00

4

27:59.90

3

12:42.80

47:21.70

4

Stuart Johnson

44

37

M

2

06:37.90

3

27:44.50

5

13:23.40

47:45.80

5

Scott Rathbone

40

26

M

7

07:31.90

5

30:35.20

2

12:18.70

50:25.80

6

Lorimer Humphries

45

13

M

9

07:34.50

7

31:18.80

7

15:09.60

54:02.90

7

Michael Campelj

53

14

M

8

07:33.90

6

31:09.80

8

15:19.80

54:03.50

8

Nicholas Salkovic

30

17

M

6

07:28.20

9

33:08.80

6

13:58.10

54:35.10

9

Nick Ryan

67

35

M

4

07:08.10

8

31:36.90

9

18:00.00

56:45.00

DNF

John Rouw

98

45

M

10

56:31.70

 

 

 

 

 

 

Dash (12/13yo)

 

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Renee Selwood

82

12

F

1

05:18.40

1

22:46.70

1

17:33.30

45:38.40

 

Women First Timers

 

------- -------

------- -------

------- -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Martha Goodridge-Kelly

5

37

F

7

05:41.70

1

16:49.40

2

11:01.00

33:32.10

2

Makayla Staehr

105

12

F

1

04:42.90

6

19:10.30

1

10:31.40

34:24.60

3

Sarah Pope

8

41

F

1

03:43.30

1

18:35.70

2

12:32.50

34:51.50

4

Martha Wilson

26

27

F

2

04:55.10

7

19:39.90

3

11:14.70

35:49.70

5

Tamsyn Staehr

106

14

F

3

05:01.50

2

18:22.30

10

12:56.70

36:20.50

6

Katrina Andrew

4

42

F

5

05:27.50

3

18:52.20

5

12:08.60

36:28.30

7

Jess Greenbaum

16

29

F

4

05:16.10

11

20:44.30

4

11:58.50

37:58.90

8

Amy Fruin

19

29

F

19

07:16.80

4

18:58.50

8

12:40.60

38:55.90

9

Georgia Edge

14

24

F

18

07:16.50

5

18:59.70

7

12:40.20

38:56.40

10

Kelli Williams

102

36

F

11

06:18.40

8

19:48.20

11

13:09.90

39:16.50

11

Rachel Clay

13

45

F

13

06:42.80

9

19:54.20

9

12:56.00

39:33.00

12

Gillian Theodore

29

41

F

15

06:48.20

10

19:56.40

12

13:24.10

40:08.70

13

Michelle Brownstein

22

41

F

6

05:41.00

14

21:46.60

17

14:18.40

41:46.00

14

Carla Millar

12

37

F

8

05:45.10

15

22:35.90

13

13:25.20

41:46.20

15

Tess Tagg

20

38

F

9

05:47.40

12

21:39.90

18

14:19.60

41:46.90

16

Tracy Bradley

1

39

F

12

06:20.80

13

21:42.10

16

13:45.10

41:48.00

17

Caroline Marczak

18

32

F

17

07:13.80

16

23:41.90

6

12:29.10

43:24.80

18

Dani Craig

25

38

F

10

06:07.10

17

23:44.50

15

13:43.00

43:34.60

19

Jacqueline Carter

10

45

F

14

06:45.00

18

24:19.80

14

13:37.30

44:42.10

20

Samantha Rounard

21

22

F

16

06:54.30

19

29:16.70

19

19:33.70

55:44.70