WSTC 2016/17 Triathlon Series Race 6

Overall Results

April 02, 2017


WSTC Race Results www.wstc.org.au
 

Long Course

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Catherine Allison

16

31

F

3

13:22.80

1

35:55.10

1

18:56.60

1:08:14.50

2

Brittany Campbell

59

26

F

1

12:43.30

3

37:20.40

2

19:49.70

1:09:53.40

3

Carla Dunstan

25

38

F

5

14:02.40

2

36:03.50

4

22:31.50

1:12:37.40

4

Kirsty Forsdike

69

37

F

7

14:08.90

4

37:50.30

6

23:48.80

1:15:48.00

5

Marion Vince

86

32

F

10

16:26.70

5

39:06.40

3

22:20.30

1:17:53.40

6

Kate Ross

1

37

F

9

16:04.80

7

41:35.40

5

22:57.60

1:20:37.80

7

Janine Campbell

19

51

F

4

13:28.00

8

42:32.30

9

25:08.50

1:21:08.80

8

Lara Cann

111

32

F

6

14:03.70

9

42:59.30

7

24:11.70

1:21:14.70

9

Bronwyn Morris

44

48

F

8

15:47.20

6

39:49.60

10

26:49.50

1:22:26.30

10

Kirsty Bradbeer

33

42

F

2

13:10.70

10

45:08.40

11

26:50.60

1:25:09.70

11

Annette Osman

100

50

F

12

18:05.50

11

46:37.00

12

27:59.30

1:32:41.80

12

Danielle Hassall

90

35

F

13

19:57.10

13

53:16.00

8

25:07.10

1:38:20.20

13

Anna Edwards

220

32

F

11

18:03.70

12

50:24.40

13

32:01.20

1:40:29.30

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Brendan O'Loughlin

94

27

M

3

11:19.10

1

30:02.08

1

17:56.62

59:17.80

2

Hamish Munro

109

15

M

1

10:14.50

3

31:36.80

2

18:04.50

59:55.80

3

Adrian Verdnik

34

45

M

6

12:32.70

4

33:20.60

3

18:46.10

1:04:39.40

4

Hunter Dean

104

44

M

4

11:23.80

8

34:04.20

11

20:07.70

1:05:35.70

5

Austin Parker

185

49

M

7

12:35.40

5

33:47.10

9

19:35.50

1:05:58.00

6

Simon Anderson

184

31

M

11

13:21.60

9

34:14.20

8

19:20.20

1:06:56.00

7

Darren Eaton

88

45

M

13

13:27.00

10

34:40.40

10

19:59.40

1:08:06.80

8

Wayne Brown

87

54

M

5

12:30.00

15

36:15.10

16

21:09.20

1:09:54.30

9

Andy Featherston

51

47

M

17

14:46.10

14

36:05.70

7

19:16.80

1:10:08.60

10

Graeme Cole

57

63

M

9

12:56.60

7

33:51.00

27

23:41.50

1:10:29.10

11

Stephen Hanlon

82

54

M

18

14:57.60

6

33:47.60

22

22:27.50

1:11:12.70

12

William Harrison

41

16

M

15

14:05.00

19

36:59.70

13

20:25.40

1:11:30.10

13

Danny Wade

98

51

M

8

12:49.70

21

38:20.80

17

21:19.10

1:12:29.60

14

Adrian Wrout

38

46

M

16

14:38.60

20

37:36.70

12

20:18.10

1:12:33.40

15

Stephen Humphreys

126

52

M

20

15:51.20

11

35:53.60

15

21:05.20

1:12:50.00

16

Brett Terry

189

58

M

10

13:00.30

13

36:04.70

29

23:57.00

1:13:02.00

17

Andy Wood-Rich

107

43

M

23

16:55.60

17

36:22.20

18

21:20.70

1:14:38.50

18

Richard Meilak

75

47

M

22

16:49.30

16

36:16.00

21

22:00.50

1:15:05.80

19

Noel McMahon

196

47

M

21

16:21.10

18

36:22.40

25

22:52.90

1:15:36.40

20

Ben Aitken

81

28

M

35

19:10.00

12

35:56.20

20

21:41.00

1:16:47.20

21

Sam Stewart

106

48

M

25

17:27.70

23

40:27.80

4

18:54.30

1:16:49.80

22

David Park

117

29

M

27

17:30.60

30

42:36.00

5

19:08.00

1:19:14.60

23

Callum Mayling

129

27

M

19

15:15.80

27

41:56.50

23

22:28.10

1:19:40.40

24

Brian Curren

105

67

M

30

18:33.70

22

38:54.90

28

23:46.90

1:21:15.50

25

Ralph Ward

18

34

M

33

19:00.20

24

40:44.50

19

21:35.60

1:21:20.30

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

26

Brad Tolsen

48

45

M

28

18:10.40

26

41:00.40

26

22:56.10

1:22:06.90

27

Enzo De Fazio

79

44

M

31

18:49.30

28

41:58.70

24

22:42.90

1:23:30.90

28

Andrew Kovacs

74

28

M

24

17:12.80

29

42:24.00

33

25:24.60

1:25:01.40

29

Rainer Langhoff

10

45

M

14

13:33.30

33

46:31.30

31

25:01.10

1:25:05.70

30

Tristan Brumby-Rendell

68

32

M

26

17:30.40

35

47:03.90

14

20:39.20

1:25:13.50

31

Alan Hutchinson

65

50

M

32

18:58.20

25

40:54.60

32

25:22.00

1:25:14.80

32

Peter Carrick

96

49

M

29

18:32.30

31

45:34.60

36

26:28.10

1:30:35.00

33

Mark Taggart

26

30

M

37

21:30.00

34

46:35.60

30

24:50.60

1:32:56.20

34

Gordon Warren

29

44

M

34

19:02.50

32

45:51.30

37

28:49.70

1:33:43.50

35

Sean Carrick

116

15

M

36

20:19.50

37

54:56.60

6

19:15.90

1:34:32.00

36

David Blamey

123

22

M

12

13:26.60

38

55:35.10

35

26:05.90

1:35:07.60

37

Joshua Campbell

30

39

M

38

22:34.80

36

53:18.70

34

25:39.10

1:41:32.60

DNF

Chris Munro

60

46

M

2

10:40.00

2

30:37.60

 

 

 

 

Enticer Course

 

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Aimee Lane

99

27

F

5

07:58.80

2

30:33.30

1

13:16.90

51:49.00

2

Tarren Otte

52

33

F

1

06:07.10

4

32:08.00

3

16:14.50

54:29.60

3

Sandy Van Mourik

14

29

F

3

07:22.70

3

30:58.00

4

16:40.40

55:01.10

4

Amber Karutz

22

36

F

2

06:23.80

5

32:55.50

6

18:11.20

57:30.50

5

Kara Da Silva

13

36

F

4

07:36.90

7

33:36.60

5

17:38.80

58:52.30

6

Charley Brumby-Rendell

125

28

F

7

08:41.30

8

36:50.40

2

15:27.40

1:00:59.10

7

Laura Whitford

20

14

F

6

08:09.20

6

33:20.60

8

20:04.50

1:01:34.30

8

Judith McGann

4

50

F

9

11:32.60

9

41:38.20

7

19:25.60

1:12:36.40

9

Louise White

42

44

F

8

09:53.60

1

28:14.90

9

38:46.10

1:16:54.60

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Declan Dooley

72

14

M

2

05:07.60

3

26:47.00

2

11:42.40

43:37.00

2

Peter Coulson

112

46

M

3

05:51.40

2

25:50.10

5

13:10.10

44:51.60

3

Peter Dickinson

21

40

M

7

06:29.30

1

01:44.00

13

37:17.20

45:30.50

4

Jye Burton

31

14

M

1

04:08.60

6

27:57.90

6

13:47.50

45:54.00

5

Tim White

122

34

M

4

06:01.10

9

30:12.10

1

11:24.50

47:37.70

6

Igor Jugovic

177

43

M

10

07:40.00

4

26:59.50

4

13:06.00

47:45.50

7

Ted Murphy

12

14

M

5

06:10.20

8

29:40.60

3

12:26.00

48:16.80

8

Harrison Kilpatrick

182

14

M

6

06:12.00

7

28:34.10

9

15:59.60

50:45.70

9

Dean Kilpatrick

191

46

M

8

06:38.90

5

27:52.10

12

17:49.40

52:20.40

10

Craig Buckingham

85

43

M

9

06:53.30

11

31:50.60

10

16:08.80

54:52.70

11

Scott Harvey

115

45

M

11

08:24.60

10

30:35.20

11

17:05.90

56:05.70

12

Tim Foster

45

50

M

12

09:46.20

12

36:39.40

8

15:45.80

1:02:11.40

13

Peter Rogozik

127

55

M

13

12:41.10

13

36:40.20

7

15:24.60

1:04:45.90

 

Team Long Course

 

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Sarah Park

8

25

F

1

13:20.10

1

35:06.80

1

21:01.90

1:09:28.80

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Hili Downes

120

45

M

2

14:51.70

1

40:33.10

1

20:29.70

1:15:54.50

2

Sam Satchell

124

49

M

1

13:35.70

2

41:48.40

2

24:33.40

1:19:57.50

 

Dash (12yo+)

 

Female Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Jane Luckett

102

37

F

2

03:20.80

1

18:26.60

1

12:20.30

34:07.70

2

Unknown Partic. 103

103

40

F

3

05:38.10

2

20:50.20

7

18:19.30

44:47.60

3

Sue Nixon

95

53

F

6

06:37.40

3

22:37.00

2

16:13.60

45:28.00

4

Rebecca Montgomery

186

43

F

5

06:34.90

4

22:38.90

3

16:14.40

45:28.20

5

Renee Selwood

83

12

F

1

03:19.80

6

25:55.20

6

17:04.40

46:19.40

6

Mary Hiley

193

67

F

7

07:29.60

5

25:27.40

5

16:37.90

49:34.90

7

Rebecca Letson

70

40

F

4

06:33.10

7

28:40.80

4

16:21.90

51:35.80

DNF

Jacque Sacdpraseith

91

44

F

8

26:23.50

 

 

 

 

 

 

Male Finishers

 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

Xander Schmitz

3

12

M

2

02:09.20

2

18:56.40

1

11:32.70

32:38.30

2

Billy Sinclair

93

71

M

3

05:09.10

1

18:41.50

2

12:54.70

36:45.30

3

Jai Tolson

39

12

M

4

07:18.00

3

25:52.00

3

13:56.30

47:06.30

DNF

Otto Crawford

92

13

M

1

01:59.70